Kolejna akcja edukacyjna w naszej szkole

#StacjaGalaxy.

Edukacja cyfrowa dzieci i budowanie świadomości wśród rodziców w zakresie higieny cyfrowej okazało się fantastyczną inicjatywą. To niezwykle ważne tematy w dzisiejszym świecie, a wspólne działania szkoły i rodziny przynoszą najlepsze rezultaty.

Integracja w imię higieny cyfrowej to znakomity pomysł, który z pewnością zaowocuje wyrobieniem u dzieci zdrowych nawyków korzystania z technologii. Warsztaty z rodzicami dodatkowo wzmacniają ten proces, dając im narzędzia do wspierania swoich pociech w mądrym i bezpiecznym poruszaniu się w sieci.

Stworzenie regulaminu i bezpiecznego miejsca dla telefonów – domku – to kreatywny i angażujący sposób na wprowadzenie dzieci w świat #StacjaGalaxy. Uczy ono odpowiedzialności za korzystanie z urządzeń elektronicznych i szacunku do dbania o własne bezpieczeństwo, a także buduje poczucie wspólnoty i współpracy na linii dziecko-rodzic-szkoła. 🙂

Na stronie programu Stacja Galaxy (https://stacjagalaxy.pl/) można znaleźć wiele cennych materiałów edukacyjnych dla rodziców i dzieci.