Klub Dyskusyjny Dwójki

W minionym tygodniu po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się w Klubie Dyskusyjnym Dwójki. Tym razem tematem dyskusji był obejrzany przez na film:” Trzy kroki od siebie”. Wzruszająca opowieść o licealistach, ich przyjaźni na odległość trzech kroków. Dlaczego nie bliżej? Obejrzyjcie, polecamy uczniom klas 6-8.

Rozmawialiśmy również o wyjątkowej książce, którą czyta się w pół godziny, ale rozmyślać o niej można godzinami. “Wielka Panda i Mały Smok” James’a Norbury’ego to przepięknie ilustrowane dialogi tytułowych bohaterów, pełne życiowych mądrości. Najtrudniejsze dla nas było zadanie, polegające na wybraniu trzech najbardziej ulubionych zwrotów. Klub Dyskusyjny Dwójki poleca tę książkę. Przeczytajcie ją i to nie tylko raz, bo można sięgać po nią w chwilach zadumy, na poprawę humoru, by mieć pozytywne myśli.

“- Mamy przed sobą daleką drogę – zauważyła Wielka Panda. Mały Smok się uśmiechnął: -Dziadek Smok zwykł mawiać, że nawet najdłuższa podróż zaczyna się od filiżanki herbaty.”