Klub Dyskusyjny Dwójki

Na  kolejnym spotkaniu Klubu Dyskusyjnego Dwójki rozmawialiśmy na temat przeczytanej pierwszej książki pt.”Mirabelka” Cezarego Harasimowicza.

„Ja to mam szczęście! Naprawdę. Nie każdy ma takie szczęście. Mam szczęście, że żyję. I mam nadzieję, że będę długo, długo żyła. Pochodzę z rodziny, w której żyje się wyjątkowo długotak zaczyna się opowieść o  mieszkańcach  Muranowa-dzielnicy Warszawy,  opowiedziana z perspektywy drzewa owocowego-mirabelki. Głównych bohaterów poznajemy krótko przed II wojną światową, śledzimy ich losy oraz ich potomków przez kilkadziesiąt lat-poznając wydarzenia historyczne naszego kraju.Następujące po sobie pory roku, wyznaczają rytm przyrody podkreślając przemijanie naszego życia, na zmianę umierającego i odradzającego się. Choć jedno pokolenie odchodzi, po nim nadejdzie kolejne, doświadczając historii.

Książka momentami jest bardzo wzruszająca, mówi o tolerancji, pierwszych miłościach i przyjaźni.

Polecamy!

Książkę można wypożyczyć w Grodziskiej Bibliotece Publicznej.