„Kasztanowa” wycieczka do Gnina

Dnia 06.11.2017 odbyła się wycieczka do Gnina w ramach nagrody za szczególnie aktywny udział w zbiórce kasztanów. Wzięło w niej udział 39 uczniów: klasa IVB, która zajęła I miejsce za zebranie ponad 14 tysięcy kasztanów oraz uczniowie z innych klas, którzy zebrali po 1000 i więcej kasztanów. Opiekunami byli: wychowawczyni klasy IVB-pani Hanna Pięta, Lilianna Kasprzak i Sylwia Roguska.

Panowie z koła łowieckiego „Przelatek” oraz z Nadleśnictwa Grodzisk ugościli nas „po królewsku”. W ostoi leśnej, przygotowali dla nas pyszne kiełbaski z ogniska, bardzo smaczny placek drożdżowy oraz napoje. Otrzymaliśmy również książkę- „Łowiectwo”, w której zawarte są informacje o pracy myśliwych. Po sytym posiłku odbyliśmy krótki spacer po lesie. Z  ciekawością  wysłuchaliśmy legendy o patronie myśliwych  – św. Hubercie. Dowiedzieliśmy się także, w jakich okresach roku odbywają się polowania, jak przebiegają i że służą regulacji populacji danego gatunku.

 Myśliwi wyrazili ogromną wdzięczność za to, że nasz szkoła zaangażowała się bardzo ofiarnie w zbiórkę kasztanów, aby pomóc zwierzętom leśnym przetrwać zimę. Panowie wyrazili  nadzieję, że w przyszłym roku również będą mogli liczyć na pomoc naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

Zostaliśmy tak serdecznie i gościnnie przyjęci przez myśliwych z koła łowieckiego „Przelatek” oraz Nadleśnictwa Grodzisk, że z pewnością ten wyjazd będziemy długo i mile wspominać.

zdjęcia w galerii