IV edycja Gminnego Konkursu “Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”

W dniu 10 grudnia 2020 roku odbyła się w naszej szkole IV edycja Gminnego Konkursu “Bohaterowie Powstania Wielkopolskiego 1918-1919”. Po raz pierwszy konkurs odbył się w formie zdalnej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Grodzisk Wielkopolski. Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz budzenie więzi z ,,Małą Ojczyzną”, a także ukazanie roli jaką odegrała ziemia grodziska i jej mieszkańcy w okresie Powstania Wielkopolskiego 1918 – 1919 roku. W tegorocznej edycji położyliśmy szczególny nacisk na znajomość biogramów: Kazimierza Zenktelera, Józefa Skrzydlewskiego, Antoniego Janusa, Włodzimierza Bogusławskiego, Wojciecha Pospiesznego, Kazimierza Knolla, Franciszka Rutkowskiego i Władysława Stahra. 

Rywalizacja między uczestnikami była bardzo wyrównana i stała na wysokim poziomie. O ostatecznych wynikach zadecydowała niewielka różnica punktów. W kategorii klas IV-VI zwyciężyli: Michalina Wajs (SP Nr 2) i Mikołaj Wójcik (SP w Kąkolewie), którzy zajęli ex aequo I miejsce, II miejsce – Maria Drygas (SP Nr 1), III miejsce – Maciej Dolata (SP Nr 2). W kategorii klas VII – VIII zwycięzcami zostali: I miejsce – Maria Pałyga (SP Nr 4), II miejsce – Wojciech Jackowski (SP Nr 1) i Natalia Brodziak (SP Nr 2), III miejsce – Kornelia Tomczak (SP Nr 2). Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział. Szczególne podziękowania kierujemy także do opiekunów reprezentantów szkół, którzy włożyli wysiłek w przygotowanie swoich uczniów. 

Z powodu sytuacji epidemicznej rozdanie nagród i okolicznościowych dyplomów odbędzie się w późniejszym terminie