I ty możesz zostać Świętym Mikołajem

W miesiącach : listopadzie i grudniu z inicjatywy uczniów, wychowawczyni i rodziców kl. II a została zorganizowana na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp. akcja charytatywna pod hasłem : „ I ty możesz zostać Świętym Mikołajem…” W ramach tej akcji zbierano :karmę, smakołyki, legowiska, drapaki, koce, miski i zabawki dla zwierząt ze schroniska. Okazało się, że w naszej szkole jest wielu uczniów i ich rodziców wrażliwych na potrzeby zwierząt. Zebrane zostały bardzo duże ilości karmy i akcesoriów  – tyle, że starczyło, aby przekazać dary dla dwóch poznańskich schronisk. Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy….

Dnia 19. 12.2018 r. pojechaliśmy do Poznania, do schroniska przy ulicy Bukowskiej, aby przekazać świąteczne prezenty dla psów i kotów. Podczas zwiedzania schroniska dzieciom towarzyszyła ogromna radość, lecz po wielu dziecięcych policzkach popłynęły łzy. Dzieci bardzo kochają zwierzęta i są wrażliwe na ich los. Dowiedzieliśmy się, że pod opieką schroniska znajduje się 120 psów i 200 kotów. Rocznie do adopcji oddawanych jest 700 zwierząt. Dzięki takim darczyńcom jak Wy – Drodzy Uczniowie zwierzęta mają : ciepłe budy, czyste kojce, przestronne wybiegi i dobrą karmę. Są pod troskliwą opieką pracowników, weterynarzy i wolontariuszy. Brakuje im tylko jednego – domu. Opuszczając schronisko przeczytaliśmy nad bramą napis : „ Pies ze schroniska – kocha mocniej” – warto to przemyśleć.