I Gminy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Patriotyzm w poezji”

Dnia 20.03.2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim odbył się I Gminy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Patriotyzm w poezji”. W nastrój wprowadziła wszystkich Dorota Kałek, uczennica klasy VII A, która wyrecytowała wiersz „Hymn o miłości” św. Pawła. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Kalinowska, która gorąco powitała Przybyłach wraz z opiekunami uczniów oraz Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Pana Piotra Hojana.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 30 uczniów, którzy reprezentowali 7 szkół z gminy Grodzisk Wlkp. Uczniowie recytowali wybrane przez siebie wiersze o tematyce patriotycznej. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, dlatego też komisja nie miała łatwego zadania, dokonując wyboru najciekawszych i najładniejszych recytacji. Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII i gimnazjum. Po trudnych obradach jury wyłoniło grupę zwycięzców, tak więc:

W kategorii klas IV – VI laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Zuzanna Matysiak ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim

II miejsce – Zuzanna Skrzypczak ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim

III miejsce – Barbara Gauza ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim

Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Schulz ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim oraz Maja Borowczak ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grodzisku Wielkopolskim

W kategorii klas VII – VIII oraz gimnazjum:

I miejsce – Filip Wojtkowski ze Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie

II miejsce – Nikola Sobieraj ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim

III miejsce – Wiktoria Onoh ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Grodzisku Wielkopolskim

Wyróżnienie otrzymała Zofia Glapa ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za udział w Konkursie, Panu Burmistrzowi Grodziska Wielkopolskiego za wsparcie i poświęcony Nam czas oraz Dyrekcji Szkoły za każdą okazaną pomoc.

Zapraszamy wszystkich miłośników literatury polskiej do Grodziskiej Dwójki za rok!

Organizatorzy konkursu: Grażyna Szymańska, Magdalena Stachowiak, nauczycielki języka polskiego.