Dzień kota

Światowy Dzień Kota obchodzimy 17 lutego.
Idea obchodów Światowego Dnia Kota narodziła się we Włoszech w 1990 roku i trwa do dziś. Dzień ten ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka oraz niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom. W naszej szkole zorganizowaliśmy akcję, której celem była zbiórka karmy dla kotków wolno żyjących w naszym mieście. Akcja cieszyła się ogromnym zaangażowaniem całej społeczności szkolnej. Dziękujemy za dostarczoną karmę i przepyszne smakołyki.
Szczególnie dziękujemy za nadesłane zdjęcia Waszych pupili, które umieszczamy w „KOCIEJ GALERII” <– klik

A wiedzieliście, że…

– każdy koci nos jest inny. Można to porównać do linii papilarnych u ludzi. Każdy z nich jest unikalny i daje inny odcisk;

– przecięty kot przesypia prawie 2/3 swojego życia;

– koty nie rozpoznają słodkiego smaku;

– kocie serce bije prawie dwukrotnie szybciej niż ludzkie (w ciągu minuty od 110 do 160 razy);

– koty pocą się przez poduszki łapek;

– właściciele kotów żyją dłużej i są zdrowsi. Badania naukowe jednoznacznie dowodzą, że posiadanie kota w domu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. 17 lutego to ważny dzień dla wszystkich właścicieli kotów. Warto więc przygotować pupilom jakąś miłą niespodziankę lub smakołyk. Nasze miastowe kotki dzięki waszej hojności będą świętować przez dłuższy czas.

Galeria świetlicowa

Odwiedziny kota w klasie 3 d