Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu

Miło nam poinformować , że nasza szkoła włączyła się do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem  inicjatywy jest  zaangażowanie  uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

 

Nasze inicjatywy ogłoszone przez Szkolny Klub Wolontariatu to:

1.Akcja „SKARPETKOWA CHOINKA”

Drodzy Uczniowie , rodzice, nauczyciele

Łącząc się z s. Elżbietankami w Poznaniu zapraszamy Was do włączenia się w akcję , która w naszej szkole przeprowadzana będzie pod hasłem „SKARPETKOWA CHOINKA.”

Zbieramy damskie i męskie skarpety, czapki, rękawiczki , a także szampony, mydło. Zakupione rzeczy można dostarczyć do szkoły. Przy wejściu do szkoły jest ustawiony karton przygotowany specjalnie na w/w produkty. Mile widziana jest karteczka z imieniem, nazwiskiem oraz klasą ofiarodawcy.

Poniżej zamieszczamy oryginalny tekst ze strony sióstr elżbietanek:

„W czasie Adwentu przygotowujemy się do Bożego Narodzenia nie tylko duchowo ale i materialnie. Staramy się przygotować świąteczne podarunki dla osób, które z różnych względów nie otrzymają ich od bliskich – starszych, samotnych, ubogich. Przy konieczności zorganizowania większej ilości paczek prosimy o pomoc. Akcje takie spotykają się zawsze z wielkim wsparciem i zaangażowaniem ludzi otwartych sercach. Za każdą pomoc i wyświadczone dobro jesteśmy naszym Dobroczyńcom ogromnie wdzięczne.

Największą z naszych zbiórek w tegorocznym Adwencie organizujemy dla podopiecznych Jadłodajni w Poznaniu.

Zapraszamy do włączenia się w akcję!!! Zebrane artykuły będą następnie pakowane i wydawane w Wigilię Ubogim i Bezdomnym. Artykuły można przynosić lub przesyłać do Jadłodajni.

Jadłodajnia Caritas św. Elżbiety „

https://www.elzbietankipoznan.pl/aktualnosci/paczki-na-%C5%9Bwi%C4%99ta-dla-podopiecznych-jad%C5%82odajni

  1. KARTKA BOŻONARODZENIOWA dla podopiecznego „ Marzycielskiej poczty”, dla osób samotnych, potrzebujących i chorych.

Można się zastanawiać “co ja będę miał z tego, że wyślę taki list czy kartkę?”. Bardzo dużo! Ogromna wewnętrzna radość i poczucie spełnienia ludzkiego obowiązku z potrzeby serca oraz świadomość, że jakieś chore dziecko gdzieś w Polsce ucieszy się z faktu otrzymania od nas listu czy kartki pocztowej jest nagrodą, którą trudno oszacować!!

Kartkę z życzeniami od Was wrzućcie do kartonu, który znajdziecie przy wejściu do szkoły. Nie zapomnijcie dołączyć imienia, nazwiska i klasy darczyńcy na doczepionej do koperty karteczce.