“AVATAREK”

Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs z wiedzy informatycznej “AVATAREK”. Stanęło do niego ośmiu śmiałków: sześciu z klasy 8b (Kamil Bendowski, Stanisław Kaźmierczak, Oskar Otto, Mateusz Zientak, Maksymilian Żybura) oraz dwóch z klasy 7b (Krzysztof Otto, Filip Wróbel).

Zakres wiedzy zawartej w pytaniach konkursowych obejmował treści zawarte w programie nauczania informatyki w szkole podstawowej oraz zawierał zagadnienia wykraczające poza podstawy programowe. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 30 pytań testowych z których niektóre miały kilka prawidłowych odpowiedzi.

Po pół godzinie zmagań okazało się, że do dalszego etapu przechodzą Oskar Otto z klasy 8b oraz Filip Wróbel z klasy 7b. Uczniowie ci będą reprezentowali jako drużyna naszą szkołę w dalszych zmaganiach “avatarkowych” na szczeblu rejonowym.