AVATAREK – konkurs informatyczny – rejon.

Dnia 19 lutego 2020r. w Zespole Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim odbył się konkurs informatyczny na szczeblu rejonowym AVATAREK (półfinał ogólnopolski).

W tym konkursie udział brali dwaj uczniowie naszej szkoły:  Oskar Otto z klasy 8b oraz Filip Wróbel z klasy 7b.

 Jako zespół zmagali się w dwóch etapach konkursu. Pierwsza część obejmowała zmagania z pytaniami teoretycznymi związanymi z zagadnieniami informatycznymi (35 pytań). W tej części nasza drużyna uzyskała największą ilość punków wśród startujących drużyn. Druga część polegała na rozwiązaniu zadań praktycznych obejmujących  zagadnienia związane z MS Word (stworzenie skomplikowanej tabeli), MS Excel (użycie odpowiednich formuł, wykonanie wykresu kolumnowego) oraz znacznikami html (stworzenie strony WWW według podanego schematu). Ta część etapu sprawiła chłopakom trochę więcej trudności.

Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła ostatecznie szóste miejsce w rejonie (na 12 drużyn startujących).

Gratulujemy.