Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem święta obchodzonego w całym kraju od 20 lat jest promowanie czytelnictwa oraz nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. Data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci. Uczniowie na zajęciach w świetlicy mogli zapoznać się z innymi tytułami tej pisarki i zobaczyć lekturę „Asiunia” z autografem autorki. Dzieci wzięły też udział w pogadance o zaletach czytania, poznały nowe propozycje do czytania oraz otrzymały zakładki. Wysłuchały także fragmentów książek, które czytali starsi koledzy z klasy VII d.

Wzorem lat ubiegłych także na lekcjach uczniowie głośno czytali kilka minut wybrane wcześniej fragmenty literatury i opowiadali o swoich ulubionych książkach. Ten dzień to wspaniała okazja do promocji czytelnictwa i zaproszenia czytelników do odwiedzin w bibliotece szkolnej .