359 nowych książek w bibliotece :)

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w I półroczu 2022/2023 zakupionych zostało 359 różnorodnych książek, które wybierała społeczność szkolna. Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się nie tylko o lektury szkolne, ale także o książki zgodne z potrzebami i zainteresowaniami czytelników.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszą się kolejne części serii wydawniczych: „Czytam Sobie. Poziom 1, Poziom 2 i Poziom 3”, „Ninjago”, „Magiczne drzewo”, „LEGO”, a także “Dziennika Cwaniaczka”.

Najczęściej wypożyczane z biblioteki szkolnej nowości wydawnicze przez czytelniczki to:

• Blasco Serena: Śledztwa Enoli Holmes (5 części),
  • Daynes Katie: Dbajmy o naszą planetę. Książka z okienkami,
  • Daynes Katie: Jak rozmawiają zwierzęta. Książka z okienkami,
  • Deutsch Stacia: Najwspanialsze urodziny,
  • Franklin i książka z biblioteki,
  • Mój pupil,
  • Piotrowska Eliza: Legenda o poznańskich koziołkach,
  • Kasdepke Grzegorz: Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki (także inne części z tej serii).

Wśród chłopców dużym zainteresowaniem cieszą się książki:

• Eliopulos Nick: Minecraft (11 części),
  • Halsnes Line: Mocarne maszyny,
  • Hull Sarah : Mikroby. Książka z okienkami,
  • Kinney Jeff: Krótka piłka,
  • Scott Mairghread, Chabot Jacob: Roboty i drony,
  • Pilkey Dav: Dog man (10 tomów),
  • Tuzimek Dariusz: Lewandowski jak wygrać marzenia,
  • Witek Rafał: Lewy gola.

Wszystkie książki są już opracowane i owinięte w folię. Zapraszamy czytelników do biblioteki szkolnej.

Informujemy, że w I półroczu 2022/2023 najwięcej książek wypożyczyli uczniowie klasy II d (8,60 książki na ucznia). Drugie miejsce zajęła klasa VIII d, a trzecie – klasa I c (odpowiednio 6,93 i 6,92 woluminy na jednego ucznia).

Gratulujemy!