21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w  180 krajach. Głównym celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie  pozytywnych emocji.  Przesłanie tego dnia jest proste -bądźmy życzliwi każdego dnia, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia przekazywana drugiemu człowiekowi wraca do nas z nawiązką.

Hasło tegorocznej edycji “Dobre słowo – podaj dalej” zachęca do dzielenia się dobrym słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem i doceniania siły płynącej z ich stosowania. Pamiętajmy, że dobre słowa są jak „plaster miodu – słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała”.

Dlatego w tym szczególnym dniu niech nasze relacje  przepełnione  będą życzliwością , dobrym słowem, aby każdemu z nas żyło się jak najlepiej.

PAMIĘTAJCIE :

„Bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.”

Pozdrawiamy
opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu
p.A.Borowiak, p.A.Matuszewska, p. M.Szul, p.K.Kaczmarek

DOBRE  SŁOWO  PODAJ  DALEJ