Pasowanie na ucznia.

Dnia 29 września 2018 roku 64 uczniów klas pierwszych stało się pełnoprawnymi reprezentantami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim. Do tego czasu pilnie pracowali na zajęciach szkolnych, aby wykazać się – w czasie pasowania – swoimi umiejętnościami  i wiedzą.

W uroczystości, która odbyła się w minionym tygodniu (sobotę) wzięło udział wielu zaproszonych gości. Na czele z burmistrzem miasta panem Piotrem Hojanem, rodzice oraz sami jej bohaterowie – pierwszoklasiści.

Tego dnia przywitali ich w auli szkoły najstarsi koledzy – gimnazjaliści oraz pani dyrektor Beata Kalinowska.

Wszyscy starali się aby egzamin, który mieli przed sobą, mogli zdać jak najlepiej.

I tak też się stało…. Pierwszoklasiści wykazali się tego dnia wiedzą z różnych dziedzin, recytowali, śpiewali, tańczyli. Nie było dla nich trudnych zadań czy pytań, na które nie potrafiliby odpowiedzieć. Zdali swój egzamin „na szóstkę” czego świadectwem był aplauz jaki przygotowała im widownia.

Po występach uczniów zabrali głos zaproszeni na uroczystości goście, którzy przybyli z różnego rodzaju upominkami, sprawiając tym radość pierwszakom. Również gimnazjaliści przygotowali im muzyczną niespodziankę oraz słodki upominek.

Ten dzień był z pewnością dla pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grodzisku Wielkopolskim pełen wrażeń, dostarczył im niezwykłych emocji i przeżyć, które zapamiętają na długo, a cała społeczność szkoły życzy im radosnych i niezapomnianych chwil w murach „starej dwójki”.

zdjęcia w galerii