Noc naukowców

Dnia 29 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w NOCY NAUKOWCÓW. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i potrzeby samodzielnego poznawania świata przyrody.  Młodzież wraz z opiekunkami p. L. Kasprzak, S. Roguską, K. Adamczak-Szulc, D. Makoś uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Biologii, Chemii, Fizyki i Matematyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dużym zainteresowaniem naszych uczniów cieszył się pokaz produkcji pysznych lodów w wielu smakach mrożonych ciekłym azotem, przygotowanych przez studentów Naukowego Koła Chemików UAM.

Wzięliśmy również udział w wykładzie „Chemia rakietowa” , który przybliżył nam zagadnienia chemiczne oraz fizyczne związane z silnikami rakietowymi. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć silnik odrzutowy i dowiedzieliśmy się jak działa.

Na Wydziale Biologii mogliśmy podziwiać żywe egzotyczne owady a w skałach i skamieniałościach poszukać śladów dawnych epok.

Na koniec wzięliśmy udział w wybuchowym pokazie doświadczeń chemicznych prowadzonym przez studentów.

zdjęcia w galerii