W poniedziałek, 24 września naszą szkołę odwiedziła Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego razem z panią dyrygent Renatą Kubale.

Muzycy przygotowali występ z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Prezentacje kolejnych utworów przeplatane były opowieściami pani dyrygent o historii i działaniach orkiestry na terenie miasta i poza nim.

Pod koniec występu pani Renata Kubale zaprosiła chętnych uczniów klas IV, V, VII, VIII do wstępowania w szeregi orkiestry. „To możliwość nauki gry na instrumencie, doskonalenia słuchu i umiejętności tanecznych” – podkreślała.

Grodziska Orkiestra Dęta to także miejsce, gdzie można spotkać przyjaciół oraz  uczestniczyć we wspaniałych wyjazdach nie tylko na terenie Polski, ale także poza nią. Dlatego warto być jej członkiem.

Cała społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 serdecznie dziękuje za niezwykły występ, życząc dalszych sukcesów w dziedzinie muzyki.